ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 

 
    Економічний, експортно-імпортний потенціал, а також інноваційно-інвестиційні можливості нашого краю було представлено на пленарному засіданні Міжнародного трейд-клубу в Україні (МТК), що 14 квітня проходив у сесійній залі Закарпатській обласної державної адміністрації. Представники іноземних посольств вже вп'яте приїжджають до нашої області. А це дає надію, що їхня місія невдовзі стане поштовхом до того, аби на Закарпаття прийшли інвестиції, і область розвивалася.
    Участь у засіданні брали голова ЗОДА Геннадій Москаль, виконуючий повноваження голови облради Йосип Борто, начальник Управління економічного співробітництва Міністерства закордонних справ України, виконавчий секретар Ради експортерів та інвесторів при МЗС України Олександр Данилейко, Почесний консул Чеської Республіки в Ужгороді, віце-президент ТПП України, президент Закарпатської ТПП Отто Ковчар і, звісно, – уповноважені представники 20-ти акредитованих в Україні дипломатичних і міжнародних установ, делегацію яких очолювали генеральний секретар Міжнародного трейд-клубу Валерій Балясний та віце-президент МТК, перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні Малгожата Гавін.
    Вітаючи учасників міжнародного зібрання, голова ЗОДА Геннадій Москаль висловив сподівання, що воно буде результативним, а іноземні дипломати зможуть отримати об'єктивну інформацію про нашу область, яка б задовольнила їхні відповідні інтереси. Очільник краю наголосив, що Закарпаття, має не просто унікальне геополітичне розташування, а й серйозні напрацювання та чималий досвід співпраці в економічній, соціальній і культурній сферах – як із країнами-сусідами, так і з іншими державами світу. Обласна влада готова і надалі всіляко підтримувати конструктивні ініціативи Міжнародного трейд-клубу, які реально сприятимуть розбудові краю.
    Детальніше з результатами діяльності органів місцевої влади та місцевого самоврядування, що стосується розвитку транскордонного співробітництва, експортного потенціалу та підвищення інвестиційного іміджу краю, дипломатів ознайомив в.п. голови облради Йосип Борто. Йшлося про міжрегіональну асоціацію "Карпатський Єврорегіон", засновниками якої були Закарпатська область і, зокрема, обласна рада. Асоціація відіграла велику роль на зламі епох у створенні надійного фундаменту для співпраці, економічного, соціального, культурного розвитку 19 прикордонних регіонів Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та України в новому, XXI столітті. Завдяки її діяльності вдалося здійснити цілий комплекс проектів міжнародної технічної допомоги в сферах економіки, екології, культури й освіти, розвитку прикордонної інфраструктури. Свідчення того – успішна діяльність на території області багатьох підприємств всесвітньо відомих компаній.
    Нині Закарпаття має тісну двосторонню співпрацю з 14 регіонами країн Європи. І процес розширення такої співпраці триває. Незабаром очікується підписання договору про співпрацю органів місцевого самоврядування в басейні річки Тиса – 12 регіонів 5-ти країн. Співробітництво буде скріплено договорами і з новими регіонами Чехії та Угорщини. А днями в Брюсселі презентують створене спільно з областю Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) Європейське об'єднання територіального співробітництва "Тиса".
    Учасників виїзного засідання Міжнародного трейд-клубу привітали начальник Управління економічного співробітництва МЗС України, виконавчий секретар Ради експортерів та інвесторів при МЗС Олександр Данилейко та віце-президент МТК Малгожата Гавін.
    Пані Малгожата подякувала керівництву краю, організаторам заходу – Закарпатській обласній державній адміністрації та Закарпатській торгово-промисловій палаті за можливість відвідати Закарпаття, безпосередньо поспілкуватися з місцевими підприємцями, побувати на підприємствах краю. Вона розповіла про створену в 1992 році Всеукраїнську громадську організацію "Міжнародний трейд-клуб в Україні", що нині об'єднує співробітників торгово-економічних відділів понад 50 посольств і міжнародних організацій, акредитованих в Україні. Під час виїзних засідань члени організації знайомляться з економічним потенціалом регіонів, промислових підприємств, сприяють встановленню ділових контактів між українськими та іноземними підприємцями, залученню іноземних інвестицій. Отримані матеріали дипломати використовують для підготовки пропозицій урядам своїх держав щодо налагодження торгово-економічних зв'язків з Україною.
    Віце-президент МТК висловила переконання, що Закарпаття є перспективним регіоном для поглиблення міжнародного співробітництва та освоєння інвестицій.
    Для закріплення домовленостей про подальшу взаємодію у ході засідання було підписано Меморандум про співробітництво Закарпатської обласної державної адміністрації з Міжнародним трейд-клубом в Україні.
    Іноземних гостей ознайомили із зовнішньоекономічною та інвестиційною діяльністю нашої області, принципом роботи митних постів на території краю, з деякими перспективними інвестиційними проектами, що стосуються в першу чергу туристичних можливостей окремих районів області.
    По закінченні офіційної частини засідання в малому залі ЗОДА відбулася зустріч іноземних дипломатів із закарпатськими підприємцями, організована Закарпатською торгово-промисловою палатою.
    Вітаючи учасників бізнесового зібрання, віце-президент ТПП України, голова Ради ТПП Карпатського регіону, президент Закарпатської ТПП Отто Ковчар запросив представників торгово-економічних відділів іноземних посольств до тіснішої співпраці. Він констатував, що політична й економічна криза в Україні, нестабільність курсу гривні, експорт робочої сили до розвинутіших країн, депресивні процеси у виробництві та ще багато інших факторів негативно впливають на стан зовнішньої торгівлі. Обсяг експорту не відповідає можливостям товаровиробників і не задовольняє державних потреб щодо валютних надходжень, які використовуються для стабілізації економіки, зниження рівня інфляції та бюджетних витрат.
    Зрозуміло, що спад у зовнішньоекономічній діяльності не оминув і Закарпаття. Як свідчить статистика, в цілому по області обсяги торгівлі у 2015 році, в порівнянні з 2014-им, зменшились на 32,4% і склали 2 млрд. 106,1 млн. дол. США. Експорт товарів при цьому зменшився на 20,9%, імпорт – на 41,7%. Динаміка по відношенню до 2014 року відповідно становила: за загальним обсягом – 67,6%, за експортом товарів – 79,1%, за імпортом – 58,3%. Сальдо зовнішньоторговельного балансу по області змінилось на позитивне за рахунок суттєвого скорочення   імпортних поставок і склало   82,7 млн. дол. США   (за   2014-й   від'ємне сальдо – 351,4 млн. дол. США).
    І все ж, наш невеликий край не пасе задніх: серед областей України, за загальними обсягами інвестицій, враховуючи з початку реєстрації, Закарпаття посідає 13-те місце, за темпами приросту – 6-те і 13-те за обсягами інвестицій на душу населення.
    Обсяги прямих іноземних інвестицій у цілому по Закарпатській області з початку реєстрації станом на 1 січня нинішнього року становили 311,5 млн. дол. США, що на 6,8% менше за обсяги на початок 2015-го, та в розрахунку на 1 особу склали 247,9 дол. США.
    За минулий рік в економіку області іноземні інвестори вклали 16,1 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій. Зменшення капіталу за рік складає 11,1 млн. дол. США (у т.ч. зменшення за рахунок курсової різниці – 27,5 млн. дол. США). Інвестиції надійшли із 46 держав: з країн ЄС –   235,8 млн. дол. США (75,7% загального обсягу акціонерного капіталу), з інших держав світу – 75,7 млн. дол. США (24,3%).
    Заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Микулін під час виступу зауважив, що можливості нашого краю великі й перспективні, а тим, хто вкладає свої ресурси у розвиток області й готовий працювати, створюючи нові робочі місця, виробляючи продукцію та сплачуючи податки, влада готова всіляко сприяти. Тим більше, що іноземним партнерам наразі пропонується ціла низка цікавих інвестиційних проектів.
    В ході зустрічі понад 50 представників закарпатських підприємств й організацій скористалися можливістю безпосередньо поспілкуватися з іноземними дипломатами, зокрема з Австрії, Австралії, Азербайджану, Аргентини, Бельгії, Ізраїлю, Китаю, Литви, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Швейцарії, а також з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку.
  У фойє облдержадміністрації члени Міжнародного трейд-клубу мали змогу побачити твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Закарпаття – кераміку, вишивку, бісероплетіння тощо.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 1197 всього - 1768432