ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 

 

 
    Із огляду на розбудову взаємин між Румунією і Україною, що мають економічний вимір, дієвим механізмом практичного розвитку двосторонньої співпраці є   Румунсько-українська двостороння торгова палата. Її президент Насті Маріан Вледою та румунські бізнесмени 21 жовтня за "круглим столом" у Закарпатській   облдержадміністрації зустрілися з місцевою владою, представниками Закарпатської торгово-промислової палати, інвесторами та підприємцями краю, аби конкретно і по-діловому визначилися з інтересами та можливостями одне одного щодо співробітництва в економічній сфері.
    Президент Румунсько-української двосторонньої торгової палати Насті Маріан Вледою підтвердив активну позицію Румунії як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних інституцій щодо підтримки євроінтеграційної стратегії України. "У складних економічних умовах, в яких перебуває Україна, ефективна взаємодія з міжнародними інструментами економічної кооперації, в т.ч. Румунсько-українською двосторонньою торговою палатою, сприятиме становленню держави і її економічної стабільності", – підкреслив він.
    Насті Вледою відзначив доцільність зосередження зусиль на запровадженні нових підходів для розвитку двосторонніх і багатосторонніх   взаємин, що дозволить   значно покращити міждержавні економічні відносини та поглибити міжлюдські контакти: "Аналіз наших двосторонніх економічних зв'язків свідчить про достатній потенціал, який у нас є і з української, і з румунської сторони, для того, щоб реалізувати можливості співпраці. Тож торговельно-економічне співробітництво має стати важливою відправною точкою, з якої ми розбудовуватимемо нові відносини, що базуватимуться на підтримці та взаємовигоді. З огляду на це, торгово-промислові палати покликані відігравати роль просування співпраці".
    Очільник Румунсько-української двосторонньої торгової палати розповів про свою зустріч з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем, що передувала "круглому столу", де обговорювалися можливі пріоритетні напрями співробітництва між Закарпаттям та Румунією. Серед них – деревообробка, меблеве виробництво, виноробна галузь, переробка овочів та фруктів, молочне виробництво. Піднімалося питання і щодо проблем Солотвинського солерудника, який заходиться на кордоні з Румунією. За словами Геннадія Москаля, держава готова продати цей об’єкт закордонним інвесторам із умовою збереження профілю. У солеруднику, шахти якого наразі затоплено, підтверджено 150 млн. тонн покладів солі такої якості, як ніде в Європі. А ще на території копалень розташовані алергологічні лікарні, що також потребують   порятунку.  
    У рамках "круглого столу" йшлося і про роль, яку відіграє у розбудові стабільних контактів закарпатських та румунських підприємців Закарпатська торгово-промислова палата, що має підкріплені угодами та протоколами намірів тісні зв'язки з регіональними торговими палатами Румунії та Румунсько-українською торговою палатою. Сприяє практичному розвитку транскордонної співпраці України з Румунією також Рада ТПП Карпатського регіону, створена з метою акумулювання запитів і пропозицій підприємницьких структур, лобіювання їх інтересів у європейських міжнародних інституціях та в органах державної влади,   яку з квітня 2011-го очолює український представник – президент Закарпатської ТПП Отто Ковчар.   Найважливішим проявом розширення міжпалатівських взаємин є реалізація спільних проектів і програм удосконалення господарської діяльності суб'єктів малого і середнього бізнесу. До прикладу, в результаті взаємодії Закарпатської ТПП із бізнесовими об'єднаннями Румунії, зокрема палатами повітів Ботошань, Марамуреш і Сату-Маре, регулярно організовувалися економічні місії, виставкові заходи. Румунські підприємці зазвичай беруть участь у зустрічах "Міжнародні контактні дні", які проводить Закарпатська ТПП за різними темами. Успішно користуються послугами ЗТПП закарпатські виробники, що співпрацюють з румунськими партнерами в галузі легкої промисловості Такі закарпатські підприємства, як ТОВ "Укран-Абітекс", "Березнянка", "Зарах Моден" знайшли спільні інтереси з румунськими колегами щодо виготовлення швейних виробів; ТОВ "Скал", "Елла-плюс" – з пошиття заготовок взуття.
    За "круглим столом" розглядалися приклади діяльності в краї підприємств з іноземними інвестиціями румунського походження, відбулися презентації румунських і закарпатських підприємств та деяких перспективних проектів і, звичайно ж, бізнес-переговори між українськими й румунськими бізнесменами .
    Генеральний директор ТОВ "Сиском 18" Валентин Андронаке ознайомив присутніх із роботою підприємства, що займається автоматизацією виробничих процесів і систем вимірювання. Фірма має понад 800 партнерів у Румунії, країнах Середньої Азії та Сходу, діяльність яких пов'язана з нафтовою промисловістю, металургією, будівництвом, медтехнікою та ін.
    Ще одне румунське підприємство – імпортера та дистриб'ютора шкіряного взуття і галантерейних виробів зі шкіри в Румунії, Угорщині, Болгарії, Німеччині та Іспанії   – ТОВ "Сепату"   представляв його керівник Іоану Шоломан. На зустріч   він приїхав з намірами налагодити співпрацю щодо закупівлі шкіряного взуття та відкриття центру з його реалізації в Україні.
    Тему про пріоритетні можливості спільного співробітництва між Закарпаттям та Румунією продовжили закарпатські підприємці, знайомлячи присутніх із "Проектом модернізації кролегосподарства на 5 тисяч голів щотижневого забою з орієнтацією на європейський ринок" (керівник проекту Олександр Неймо) та перспективами взаємодії у взуттєвому виробництві на ПАТ "Ужгородська взуттєва фабрика" (виконавчий директор Ігор Чухрай).




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 628 всього - 1780954