ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 
        У КИЄВІ ВІДБУЛОСЯ РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ
        РАДИ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ УКРАЇНИ    

        Під час загальнопалатівського зібрання, що проходило в ТПП України 18 березня, члени Ради ТППУ розглянули звіт про роботу Президії ТППУ за 2013 рік та планові завдання і показники на рік поточний. У заході брали участь міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета та народний депутат, заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічної політики Ксенія Ляпіна. Закарпатську торгово-промислову палату представляв президент ЗТПП Отто Ковчар.

        На перспективних напрямах діяльності національної й регіональних палат увагу присутніх акцентував президент ТПП України Геннадій Чижиков. Виклики, що ми покликані спільно долати, мають складний та багатосторонній характер, наголосив він. На часі головні питання: які конкретні дії необхідні для швидкого й ефективного зростання українського експорту і як Палата може сприяти вітчизняному бізнесу в активізації цього процесу.
        Президент ТПП України зазначив, що й національна, й регіональні палати сьогодні мають наполегливо працювати за двома основними напрямами – створення сприятливого бізнес-середовища для розвитку підприємництва та сприяння активізації діяльності господарюючих суб'єктів на зарубіжних ринках, зокрема шляхом інформаційного забезпечення та пошуку партнерів для співпраці.
        За словами Геннадія Чижикова, важливим чинником розвитку зовнішньоекономічної діяльності стає визначений чіткий курс України на європейську інтеграцію, що надалі створюватиме сприятливі умови для експорту на ринок Євросоюзу. Наразі малий і середній бізнес потребує інформацію щодо наявних технічних регламентів і стандартів продукції, яка планується для експорту до країн ЄС, а також умов роботи на їх ринках. Із метою забезпечення вітчизняних виробників необхідною інформацією в системі ТПП України ефективно працює центр "Мережа європейських підприємств", інтегрований у міжнародну систему сприяння бізнесу. Практичним інструментом супроводу діяльності підприємств-експортерів стала інтернет-платформа "Export UA". Невдовзі в Палаті планується створити й окремий підрозділ з питань європейської інтеграції.
        У національної та регіональних палат є всі можливості для реального сприяння бізнесу в провадженні діяльності на зарубіжних ринках, вважає Геннадій Чижиков. ТПП України – член Міжнародної торгової палати та Асоціації європейських торгово-промислових палат. Із партнерськими організаціями з 90 країн укладено угоди про співробітництво, з палатами із 25 країн створено спільні дорадчі органи – ділові ради. Представники ТПП України входять до складу близько 70 міжурядових комісій і робочих груп з питань торговельно-економічного співробітництва.
        Успішно розвивається і навчальна діяльність з метою здобуття представниками українського бізнесу навичок роботи за міжнародними нормами та стандартами. В системі ТПП України реалізуються спеціальні програми, організовуються семінари й тренінги. Прикладом співпраці з європейськими партнерами в цьому напрямі можна назвати спільні проекти "East Invest" та "Плато Україна".
        Учасники засідання також відзначали, що, незважаючи на неймовірні внутрішні та зовнішні виклики й загрози сьогодення, майбутнє України – європейське. І альтернативи цьому насправді немає. Очікуване підписання політичної частини Угоди про асоціацію з Європейським Союзом – хоч і перший, зате важливий крок до повноправного членства України в ЄС. До того ж, передбачуване одностороннє введення торговельних заходів з боку Євросоюзу, зокрема відкриття його ринку для українських товарів, дасть серйозний поштовх для розвитку української економіки. Своєю чергою, це сприятиме припливу прямих іноземних інвестицій у перспективні галузі.
        Торгово-промислові палати в Україні у змозі достукатися до широкого кола представників бізнесу, наголосила під час виступу народний депутат, заступник голови комітету ВР з питань економічної політики Ксенія Ляпіна. Вони покликані стати своєрідним майданчиком, через який українські підприємці доноситимуть свої проблеми до уряду, справжнім рупором пропозицій бізнесу та засобом контролю за прийнятими рішеннями. Відрадно, що нині ТПП України задіює всі можливі інструменти, спрямовані на розвиток міжнародної співпраці. Фактично на загальнодержавному й регіональному рівнях Палаті немає рівних у питаннях бізнес-дипломатії, тобто взаємодії з іноземними представниками задля сприяння залученню інвестицій в економіку України, зазначила вона.
        Народний депутат закликала всіх учасників підприємницької, зовнішньоекономічної, інвестиційної діяльності активно ініціювати зміни у законодавстві, заявивши, що уряд сьогодні відкритий для конструктивних пропозицій щодо таких змін. Відтак важливі не лише зміни у законах, а й зворотний зв’язок: як ці закони працюють на практиці, втілюються в життя чи ігноруються. Реформи не можна імітувати, їх треба справді запроваджувати, тому від ініціативи та контролю з боку підприємницького загалу багато що залежить. Із огляду на це важливо, аби при ТПП України та регіональних палатах створювалися такі дерегуляційні комітети, які б виступали «голосом бізнесу» не тільки щодо вже існуючих законів, а й ініційованих нових, спрямованих на поліпшення бізнес-клімату в Україні. Те ж стосується і вироблення рівних, чітких і прозорих правил гри для бізнесу.
        На думку Ксенії Ляпіної, зараз надзвичайно необхідна реформа акціонерного управління, що має захистити як українського, так і західного інвестора. Разом із тим, уряд спільно з правниками відпрацьовує відповідний законопроект, спрямований на кардинальне реформування правил управління підприємствами в статусі товариства з обмеженою відповідальністю, яких у країні налічується понад 80%. Бізнес-кола теж можуть долучитися до законотворчої діяльності, адже на порядку денному стоїть важливе завдання, яке стосується насамперед захисту приватної власності.
        Про роль уряду в активізації діяльності тих бізнесових структур, які створюють нові робочі місця, ішлося у виступі міністра економічного розвитку і торгівлі Павла Шеремета. За його словами, держава щонайменше протягом року не створюватиме робочі місця, а навпаки – буде їх скорочувати. Єдина сфера, де може відбуватися зростання, – підприємництво. Якщо у компанії збільшується попит на товари чи послуги, зростає і кількість зайнятих на виробництві. Наразі існують два шляхи для створення робочих місць – перемога в конкуренції або розподіл бюджету. Уряд намагається зменшити можливості другого варіанту, отже, залишається завдання – перемагати у конкуренції. Конкуренція ж нині – глобальна. Це факт, який вимагає перебудови діяльності уряду й усього бізнесу. Причому і по вертикалі, і по горизонталі суспільства.
        Нині країна перебуває зовсім в інших економічних і політичних умовах, наголосив Павло Шеремета. Тому уряд покладає великі надії на Торгово-промислову палату України та сподівається, що найбільше об’єднання вітчизняного підприємництва стане піонером та локомотивом змін, які потрібні бізнесу і в бізнесі. Насамперед необхідно переорієнтувати підприємства і підприємців – членів Палати на сучасні реалії ведення бізнесу в умовах глобальної конкуренції.
        Робота уряду і бізнесу – двосторонній процес. Ми вже продемонстрували світу, що маємо характер і можемо відстоювати свої інтереси, підкреслив міністр та висловив упевненість, що спільними зусиллями зможемо довести і нашу здатність витримати глобальну конкуренцію та досягти успіхів у бізнесі. Крім швидкого залучення інвестиційних ресурсів в Україну, уряд сьогодні має ще два важливі пріоритети. Перший – удосконалення закону про державні закупівлі, тобто очищення його від величезної кількості існуючих винятків з метою досягнення відкритості й прозорості здійснення держзакупівель. Другий – нарощування людського капіталу в Україні, через те, що у XXI столітті торгувати й перемагати можна не тільки чорноземом чи газом, а й інтелектом, якого у нашій державі вдосталь. Водночас слід запобігати "витоку мізків" за кордон. Учених і фахівців треба заохочувати залишатися в Україні, створювати робочі місця та перемагати у глобальній конкуренції.
        Торгово-промислова палата України – як виразник інтересів вітчизняного бізнесу – підтримує зусилля керівництва країни щодо збереження її цілісності та незалежності, стабілізації соціально-економічної ситуації у державі. Члени Ради ТПП України прийняли звернення до уряду з конкретними пропозиціями підприємців стосовно поліпшення бізнес-середовища. Національна й регіональні ТПП готові всіляко сприяти державним органам у здійсненні запропонованих першочергових заходів, слугувати надійним «містком» між бізнесом і владою в інтересах розвитку єдиної Української держави.

        За інформацією департаменту зв'язків із громадськістю ТПП України.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 380 всього - 1780706