ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
  Закарпатська область
      У самому центрі Європи, тісно притулившись до Карпатських гір, знаходиться одна з наймолодших, найменших і водночас найсвоєрідніших областей України - Закарпатська.

      Закарпаття - це своєрідне "вікно в Європу" , де поєднується географічне перехрестя кордонів з Угорщиною, Румунією, Словаччиною та Польщею.

      Територія області відносно невелика - всього 12,8 тис.кв.км, (що становить трохи більше 2 відсотків від території України), з населенням 1287,4. тис.чоловік, що представляють більш, ніж 70 національностей, в тому числі біля 40% міських і біля 60% сільських жителів.

      Природа регіону багата і різноманітна, половина території зайнята лісами. Лісовий фонд області складає 687 тис.га, де переважають твердолистяні (62,2%) та хвойні (29,9 %) породи дерев. Загальний запас деревини становить 157,8 млн.кубометрів, у т.ч. зрілих порід - 37,04 млн.кубометрів.

      Мінерально-сировинна база області представлена близько 150 родовищами понад 30 видів корисних копалин, серед яких найбільші запаси нетрадиційних на Україні цеолітів, перлітів, поліметалів, ліпаритів, алунітів. Рівень спеціалізації області склався по видобутку кам'яної солі, перліту, бентонітових глин, облицювального каміння (мармуризований вапняк, доломіти, мармур). Перспективні для освоєння єдині в Україні поклади цеолітів, промислове значення мають поклади баритових руд, германію, каоліну. На базі Мужіївського золотополіметалевого родовища здійснюється видобуток та збагачення руд.

      Сприятливі кліматичні умови, лікувальні мінеральні джерела, самобутня культура місцевого населення та його багатовікові традиції роблять область однією з найпривабливіших та найпопулярніших куточків для лікування та відпочинку, гірсько-лижного спорту, а також для вкладення інвестицій в розвиток рекреації. Закарпаття - єдина в Україні область, що за міжнародною шкалою оцінки сумарних сприятливих можливостей для туризму отримала оцінку "найкраща".

      За економічним складом область належить до індустріально-аграрного типу з розвинутим курортним та туристичним господарством.

    Галузі виробничої спеціалізації представлені лісовою та деревообробною промисловістю (виробництво меблів, пиломатеріалів), лісохімічною (виробництво продуктів переробки деревини), харчова промисловість (виробництво вина, коньяку, плодоконсервів), машинобудування ( виготовлення металоріжучих станків, приладів), легка промисловість (виготовлення взуття, головних уборів, швейних та трикотажних виробів).

    Перспективи для стабільного і всебічного соціально-економічного розвитку області відкривають Закон України "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності у Закарпатській області" та Указ Президента України від 09.12.98року "Про спеціальну економічну зону "Закарпаття", яка створена на строк 30 років, загальною площею 737,9 га.

    Закарпаття входить до Карпатського Єврорегіону.
 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-99, 66-94-98
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 174 всього - 1794278