ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 
    Відкритий діалог між іноземними дипломатами, акредитованими в Україні,   представниками закарпатського туристичного бізнесу і керівництвом краю, демонстрація інвестиційного потенціалу в сфері туризму та супутніх галузях, а також готових конкурентоспроможних туристичних продуктів області стали метою міжнародного інвестиційного туристичного форуму "Закарпаття – бізнес у центрі Європи", що проходив в Ужгороді 24-25 вересня 2016 року.
    Послів із Алжиру, Білорусі, Бразилії, В’єтнаму, Грузії, Естонії, Індії, Італії, Казахстану, Китаю, Кореї, Лівану, Литви, Малайзії, Марокко, Мексики, Молдови, Пакистану, Палестини, Португалії, Сирії, Словаччини, Угорщини, Словенії, Судану, Таджикистану, Узбекистану, Хорватії, Чорногорії, Швеції, Японії, інших країн та представницький корпус ОБСЄ особисто запросив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, а їхнє перебування в області забезпечила Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв Державного управління справами Адміністрації Президента України. Візит диппредставників до нашого краю збігся з відкриттям у   Закарпатті філії ДП "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв".
    Важливим моментом найбільшої інвестиційної події в краї стало й те, що літак "Боїнг", на якому прибула представницька делегація, приземлився саме в аеропорту нашого міста. Організатори міжнародного заходу – Закарпатська облдержадміністрація та облрада   –   подбали про гідну зустріч іноземних дипломатів:   їх вітали хлібом-сіллю перші керівники краю та Ужгорода, Закарпатський народний хор, камерний оркестр, інші творчі колективи області. В атріумі облдержадміністрації для них працювала виставка інвестиційного потенціалу кожного району Закарпаття, підприємств агропромислового комплексу, деревообробки, харчової, виноробної та інших галузей.
    Крім дипломатів у заході брали участь представники виконавчих та самоврядних органів краю, депутати різних рівнів, офіційні делегації з країн-сусідів – Польщі, Словаччини, Угорщини та   Румунії, представники багатьох областей України, науковці, митці, громадськість, журналісти.
    Відкриваючи форум, голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, голова обласної ради Михайло Рівіс, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв побажали учасникам плідної роботи, позитивних напрацювань у сфері залучення інвестицій, а зарубіжним гостям – позитивних емоцій від перебування в нашому краї та гарного відпочинку.
    У своїх виступах вони зокрема відзначали, що поки існує проблема неприйняття європейського вектору розвитку, саме Закарпаттю судилося стати своєрідним об’єднувальним майданчиком для демонстрації європейських цінностей і можливостей. Адже наш край – не тільки географічний центр Європи. За індексом людського розвитку він входить до п'ятірки кращих в Україні. Наймолодша, найзахідніша область України межує з чотирма східноєвропейськими державами та є постійним учасником програм сусідства Європейського Союзу. Справжнім прикладом цивілізованого та прагматичного співробітництва можна назвати її плідну взаємодію з окремими регіонами країн ЄС, зокрема з областями Угорщини, Словаччини, Чехії, Румунії, Польщі, Німеччини, Італії, Австрії, Хорватії, ряду інших європейських держав.
    Закарпаття – край яскравої багатонаціональності, де вдало поєднуються впливи східної й західної культур і понад двох десятків держав. Край "зеленого золота", так звана "Українська Швейцарія" – з найбільшою біорізноманітністю, значним природно-ресурсним потенціалом, високим рівнем збереженості дикої природи. Край, у надрах якого сконцентровані стратегічні запаси золота, срібла, цинку, свинцю і германію, найбільші у світі родовища цеолітів, колосальний сировинний потенціал для оздоблення та будівництва, виявлено понад 700 джерел мінеральних цілющих джерел, достатньо гідроенергетичних ресурсів тощо. Всі комунікації – чи то транспортні, фінансові, чи обмін інформацією – тут відбуваються надзвичайно інтенсивно. В економіці чільне місце займають такі види господарської діяльності, як заготівля й переробка деревини, харчова та легка промисловість, машинобудування, санаторно-курортне обслуговування і туризм, сільгоспвиробництво.
    Закарпаття – безпрограшний варіант для інвестування. Тим більше, що у нас давно напрацьовано позитивний досвід успішної діяльності підприємств з іноземним капіталом, які не мають жодних проблем ні з податковою, ні з владою та почуваються комфортно, бо їм створено теплий інвестиційний клімат. Не дивно, що значна частина інвесторів, присутніх у краї, представляють великий міжнародний бізнес. Наразі облдержадміністрація та облрада роблять все можливе для залучення інвестицій у розбудову краю, аби закарпатці працювали та заробляли на свої сім’ї вдома й не шукали щастя за кордоном.
    Під час виступів керівники краю висловлювали вдячність послам країн, уряди яких надавали й надають дієву допомогу в процесі реалізації у Закарпатті спільних інвестиційних проектів, у першу чергу в соціальній сфері.
    Від дипломатичного корпусу учасників форуму вітав Надзвичайний і Поважний Посол Республіки Узбекистан в Україні Алішер Абдуалієв, зауваживши, що серед завдань, які дипломатичні представництва виконують в Україні, є також залучення бізнесових структур своїх країн в її економіку, розвиток та зміцнення двосторонніх відносин у сферах торгівлі, інвестицій, туризму.
    Відтак зарубіжних учасників знайомили з інвестиційними пріоритетами   Закарпаття. Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ЗОДА Денис Ман провів   загальну презентацію інвестиційного потенціалу в туристичній галузі Закарпаття. Перший заступник міського голови Ужгорода Іштван Цап продемонстрував інвестиційний проект щодо будівництва Aquatic Center Uzhgorod – рекреаційно-оздоровчого спортивного та розважального комплексу на геотермальних джерелах міста, що дасть змогу Ужгороду приймати змагання європейського рівня з водних видів спорту. За попередніми оцінками, за умови побудови цього комплексу Ужгород відвідуватиме близько 1 мільйона туристів щорічно.
    Далі йшлося про будівництво комплексу "Боржава", проекти "Рахівські велодрезини", "Українсько-польський центр розведення та популяризації коней гуцульської породи", про розбудову курорту Пилипець-Подобовець та інших важливих для області туристичних об’єктів.
    Під час форуму відбулося підписання рамкової угоди про співробітництво між дирекціями Національного парку "Хортобадь" (Угорщина) та Національного природного парку "Синевир" (Україна).
    Дипломатичні представники побували також на екскурсії Ужгородом, що саме святкував 1123-річницю з дня першої письмової згадки про нього, відвідали щорічну міжнародну виставку-ярмарок “ТурЄвроЦентр-Закарпаття 2016”, яка проходила у відреставрованому історико-культурному центрі "Совине гніздо”. А вже наступного дня вони на власні очі могли побачити туристичні об'єкти краю, про розбудову яких йшлося в ході форуму.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 614 всього - 1780940