ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 

 

 
    У цьому переконалися учасники інвестиційного форуму "Закарпаття – бізнес у центрі Європи”, що 8 жовтня відбувся на теренах нашої області.
    Організований Закарпатською облдержадміністрацією за сприяння Закарпатської торгово-промислової палати, форум зібрав керівників органів центральної та місцевої влади, представників уряду Угорщини, дипломатів сусідніх країн, великих приватних та інституційних інвесторів, місцевих підприємців, бізнесменів і банкірів країн Центрально-східної Європи, представників вітчизняних регіональних і зарубіжних торгово-промислових палат, асоціації "Приватні інвестори України", громадських організацій, ЗМІ.
    Поважне зібрання відкрив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль із зачитання вітання учасникам форуму Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка. В урочистому відкритті взяли участь голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, віце-президент Торгово-промислової палати України Валерій Король, заступник державного секретаря Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Жолт Чутора, Надзвичайний та Повноважний посол Румунії в Україні Корнелу Іонеску, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова.
    У виступах очільники краю наголошували: вітчизняна економіка потребує колосальних інвестицій. У 2016 році   Україна ввійде до Зони вільної торгівлі з Євросоюзом, тож економіка змушена буде конкурувати з іноземними компаніями. А для цього необхідні інвестиції, аби модернізувати обладнання з метою максимальної адаптації до вимог ЄС, розбудовувати сучасну європейську інфраструктуру. І хоча складна ситуація в державі призвела до певної настороги зарубіжних інвесторів, потенціал України ніхто не применшує. Всупереч сформованій думці, що криза – час нестабільності та відтоку капіталу, керівники області переконані: це й найкращий час для розвитку бізнесу, а отже,   підйому економіки.
    Говорили вони й про міжрегіональне співробітництво Закарпаття, що нині скріплене угодами з 14 регіонами країн Європейського Союзу – Угорщини, Словаччини, Чехії, Польщі, Румунії, Хорватії, Німеччини, Іспанії та ін. Наступного тижня до них приєднається Каунаський район Литовської республіки. А ще область вкотре відвідають делегації Пардубицького краю та краю Височина Чеської Республіки, щоби запустити чергові спільні інвестиційні проекти у соціальній сфері. Як цільовий регіон України наш край бере активну участь у міжнародних програмах Європейського Союзу. Зокрема в рамках програми Східного партнерства спільно з угорськими партнерами нинішнього року реалізується близько ста мікропроектів з енергозбереження, поточного і капітального ремонту дошкільних та освітніх закладів, об’єктів культури й охорони здоров’я.
    "Через події на Сході нашої держави можливості використання внутрішніх резервів для впровадження ґрунтовних реформ обмежені. В результаті, практично всі сфери економіки потребують суттєвих капіталовкладень іззовні, – підкреслив віце-президент Торгово-промислової палати України Валерій Король. – Є тільки один спосіб привернути увагу до України – проведення інвестиційних форумів. Бо нам є чим зацікавити інвесторів: це й агропромисловість та виробництво продуктів харчування, і сектор енергоефективності, виробництво альтернативних джерел енергії, і ІТ-сектор, де в нас наявний великий потенціал". Він закликав до консолідації зусиль влади, бізнесу та громадськості задля побудови конструктивного діалогу та реалізації найбільш перспективних інвестиційних проектів.
    Про добросусідські відносини йшлося у виступах представників Уряду Угорщини та дипломатичного корпусу Румунії і Словаччини в Україні.
    Заступник державного секретаря Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Жолт Чутора підтвердив усесторонню підтримку Угорщиною України в її євроінтеграційній стратегії та запевнив у сприянні щодо подальшої активізації українсько-угорських відносин в економічному розрізі. Разом із директором Департаменту розвитку прикордонної економіки, інфраструктури МЗС Угорщини Петером Кіш-Парціу та міністерським комісаром – уповноваженим міністра з питань стратегії ЄС щодо Дунайського регіону Іштваном Йоо він запросив українську сторону долучитися до участі в реалізації спільних проектів у сфері залізничного транспорту, шляхового господарства та охорони довкілля. Угорщина розробила національну стратегію розвитку транспортного сполучення. Серед пріоритетних – пункт пропуску "Велика Паладь-Нодьгодош", а також будівництво об'їзної дороги в Берегово, що має полегшити рух транспорту до пункту пропуску "Лужанка-Берегшурань". Ще один аспект співпраці – залучення коштів ЄС для локалізації проблем, пов'язаних з діяльністю Солотвинського солерудника. Сторони вважають за доцільне поетапний підхід до вирішення проблеми, адже це актуально для всього Дунайського регіону.
    "Румунія й Україна мають керуватися принципами взаємовигоди і стратегічними перспективами економічного співробітництва, – наголосив у вітальній промові Надзвичайний та Повноважний Посол Румунії в Україні Корнелу Іонеску. – Ваша держава була і залишається великим партнером Румунії у сфері транскордонного співробітництва. Однією зі складових якого є підписання 14 травня цього року   Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Румунії про місцевий прикордонний рух, що полегшив життя більш ніж двом мільйонам осіб – жителям прикордонних територій, більшість з яких українці". Дипломат акцентував увагу присутніх на перспективних шляхах поглиблення торговельно-економічних взаємин, що відкрилися перед румунськими й українськими підприємцями, та звернув увагу на можливості фінансування європейських програм, участь у яких можуть взяти й закарпатці.
    Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова нагадала присутнім про ключову роль інвестицій в економіку Словаччини, їх вирішальне значення не тільки для забезпечення сталого економічного зростання, а насамперед для інноваційного розвитку, створення нових високотехнологічних виробництв і цілих галузей. На її думку, досвід СР, яка розпочинала розбудову в складних економічних умовах, буде вельми доречним і корисним для України.
    Упродовж першої частини роботи форуму обговорювалися питання щодо розбудови прикордонної інфраструктури, активізації торговельно-економічної та інвестиційної діяльності, охорони навколишнього середовища, розвитку туристично-рекреаційного бізнесу.
    По завершенні церемонії відкриття учасники розійшлися працювати на пленарні засідання. Закарпатці представили інвестиційні проекти – зі створення міні-ТЕЦ, сміттєспалювальних заводів, модернізації кролегосподарства, будівництву льодової арени та ін. Продемонстрували себе і суб'єкти господарювання з іноземними інвестиціями, які нині успішно працюють в області.
    У фойє обласної адміністрації працювала виставка товарів підприємств агропромислового комплексу, промислових підприємств районів та міст краю. Тут було представлено не тільки продукцію, яка виготовляється на їх території, а й стратегічні інвестиційні проекти та вільні земельні ділянки, призначені для реалізації аграрних, туристичних та промислових інвестиційних проектів. Інвестиційні пропозиції Закарпаття організатори заходу узагальнили і в двомовному каталозі, щоб потенційні інвестори мали на руках конкретні пропозиції.
    У рамках інвестиційного форуму Закарпатська торгово-промислова палата провела презентацію міжнародного аеропорту Кошице (Словацька Республіка), що здійснює повітряний зв'язок літаками   компанії "Czech Airlines".
    Активну участь у роботі форуму брали представники Сумської та Черкаської торгово-промислових палат, а також Словацько-української торгової палати.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 43 всього - 1781050