ЗАКАРПАТСЬКА
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА
ПАЛАТА


Ваш УСПІХ - наш УСПІХ!
 
На головну   Зворотній зв`язок   Карта сайту  
 
        
 
 
    Зустріч у неформальній обстановці "за чашкою чаю", започаткована минулого року директором Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді Світланою Мітряєвою, цьогоріч, 17 квітня, зібрала в обласному центрі Закарпаття представників дипломатичної, наукової, експертної, бізнесової еліти краю, аби разом із головним гостем – Державним секретарем Міністерства закордонних справ і європейських питань Словацької Республіки Петером Буріаном обговорити новий формат взаємовідносин між Україною та Словаччиною після президентських виборів у СР.
    Поспілкуватися з високим гостем організатори зустрічі ¬– Світлана Мітряєва та Генеральний консул СР в Ужгороді Янка Буріанова запросили Почесного консула Словацької Республіки в Україні Олега Адамчука, співголову Українсько-словацької Ділової ради, віце-президента Торгово-промислової плати України, президента Закарпатської ТПП Отто Ковчара, в.о. начальника Чопської митниці Міндоходів України Ігора Стрічика, в.о. проректора Ужгородського національного університету, директора Інституту Центральної Європи УжНУ Мирославу Лендьел, директора Інституту економіки та міжнародних відносин УжНУ Миколу Палінчака, завідувача кафедри міжнародних економічних відносин Інституту економіки та міжнародних відносин УжНУ Володимира Приходька, завідувача кафедри країнознавства Інституту економіки та міжнародних відносин УжНУ Івана Вовканича, завідувачів кафедр словацької філології – Світлану Пахомову та журналістики – Юрія Бідзілю з філологічного факультету УжНУ, експертів РФ НІСД в Ужгороді – Ольгу Єгорову та Ганну Гайтанжи, представників місцевих ЗМІ.
    Петер Буріан висловив заклопотаність з приводу останніх подій у нашій державі та підтвердив, що він, як і весь народ Словаччини, виступає за територіальну цілісність України та мирне врегулювання ситуації. Від цього насамперед залежить європейське майбутнє України, наголосив він та запевнив, що підтримка євроінтеграційного курсу найближчого й найбільшого сусіда СР – один із пріоритетів міжнародної політики Словаччини. На цьому етапі надзвичайно важливим фактором є підтримка процесів європейської інтеграції України з боку широких верств українського суспільства.
    Держсекретар зовнішньополітичного відомства Словацької Республіки нагадав, що його країна пройшла специфічним і складним шляхом – від декларування євроінтеграційних прагнень до повноправного членства в євроатлантичних структурах. Своїм власним досвідом словаки готові нині ділитися з українцями на будь-якому суспільному рівні. Для України, яка стала на шлях розширення повноважень органів місцевого самоврядування, сьогодні особливо актуальним вбачається досвід децентралізації, яку свого часу було успішно реалізовано у Словаччині.
    Враховуючи, що на сучасному етапі співробітництво Словаччини з Україною спрямоване на підтримку поступового входження нашої держави до європейського економічного простору, ключове місце у міждержавних відносинах посідають взаємна торгівля та взаємні інвестиції. Активізації економічної співпраці зокрема сприятиме рішення Ради ЄС про тимчасове зниження в односторонньому порядку мита для українських товарів, що поставляються до країн Євроспільноти.
    Говорили на зустрічі й про можливу допомогу словаків в організації реверсного газопостачання в Україну. Адже серед усіх країн – найближчих наших західних сусідів саме Словаччина має достатні технічні можливості для великих поставок блакитного палива з Європи.
    Увага присутніх була зосереджена і на питаннях лібералізації візового режиму. Зокрема наголошувалося, що Словаччина нині видає громадянам України найбільшу кількість довготермінових віз.
    Учасники зустрічі торкнулися також актуальних питань співробітництва двох країн у сфері науки, освіти, гуманітарних контактів, гармонізації міжетнічних взаємин. Наразі розширенню науково-освітніх зв'язків сприятиме підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про академічне взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту, виданих в Україні та Словаччині.
    Петера Буріана зацікавили успішно реалізовані закарпатцями спільно зі словацькими партнерами гуманітарні проекти, що зокрема стосуються відкриття школи, де вивчають словацьку мову, центру словацької культури та інші. Утім, вважає він, цього замало, й тому сферу взаємодії надалі необхідно суттєво розширювати, розробляючи і реалізовуючи нові спільні проекти.




 
Наша адреса :

88015, м. Ужгород,
вул. Грушевського, 62
тел. (0312) 66-94-50, 66-94-55.
тел./факс (0312) 66-94-60, 66-94-74
E-mail:
   
Інвестиційні проекти  
Інтернет-виставка  
Як стати членом ТПП ?  
Контакти  
 
© ZTTP. All Rights Reserved.      Created by: CrafIT.com
Відвідувачів: сьогодні - 125 всього - 1780271